Rüyada Yazı Tahtası Görmek

Admin - 2024

Rüyada Yazı Tahtası Görmek büyük mevkiye yükseleceğine, özlemi duyulan bir ilişkiye, tatlı dilli tanıdığa, maddi sıkıntılardan iyi duruma geçmeye, sevdikleriyle birlikte eğlenmeye, üne kavuşmaya, maddi sıkıntılardan sıyrılmaya, sözüne bağlı kalacağına, önemli güce, birikmiş ganimete işaret eder. Aynı zamanda hilekar bir insana, kötülük görmeye, sıkıntıya, maddi kayba yorulmaktadır. Farklı düşünen tabirciler şöyle yorumlarlar: Bu rüya umudunu kestikten sonra kavuştuğu ticari kazanca, sıkıntıya düşerek kazandığı ferahlığa, zahmetle hak ettiği galibiyete, zorlanarak hasret duyduğu mutluluğa işaret eder.

Gördüğünüz Rüyalar ile İlgili Net Noktalar

  • Gözümüzü açtıktan on dakika sonra %90’ını hatırlamayız.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; ancak yakın aşamada koku ve duyguları hisseder.
  • Beynimiz hiç yoktan simalar yaratamaz. Uykuda görülen suratlar yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz ancak anımsamadığımız simalardır. Hepimiz ömrümüz boyunca binlerce sima gördüğümüzden, uykumuzda da sınırsız sima yeteneğine sahibiz.
  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12`si rüyalarını renksiz görür, 7/8’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişimin nedenini renksiz sinemadan tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Belirli bir nesne barındıran rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Rüyalarda en çok hissedilen duygulardan biri kuşkudur. Negatif duygular pozitif hislerden daha sık görülür.
  • Bir çok hayvan ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç halidir. oynatılamaz.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında gördüğü karakterlerin büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar