Rüyada Yatak Çarşafı Görmek

Admin - 2024

Rüyada Yatak Çarşafı Görmek sevince, hüner sahibi bir insana, temiz servete, güzel işler yapacağına, verilen sözün tutulacağına, birikmiş ganimete, kolay kazanılan ziynete, huzurlu bir hayat süreceğine, mutlu günlere, fakirlikten feraha çıkmaya yorulmaktadır. Hoşnutsuz yorum olarak da sıkıntılı yaşama, sıkıntıya, zalim bir tanıdığa, üzülmeye işaret eder. Bir takım alimler şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya cefa çektikten sonra hayalini kurduğu mala, bir kişiden yardım isteyerek gözlediği feraha, cefa ile birlikte özlediği beceriye, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hak ettiği iyi bir geleceğe yorulmaktadır.

Düşler ile ilintili Yararlı Bilgiler

  • Gözümüzü açtıktan 5 dakika sonra gördüğümüz rüyanın yüzde 50’sini unuturuz.
  • Beynimiz kendiliğinden suratlar oluşturamaz. Uykuda karşılaşılan simalar yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz ancak hatırlamadığımız simalardır. Hepimiz ömrümüz sırasında onbinlerce surat gördüğümüzden, rüyalarımızda da limitsiz görme yetisine sahibiz.
  • Gözleri gören insanların 1/8’i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88’i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
  • Belirli herhangi bir nesne içeren rüya, genellikle doğrudan o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Rüyalarda sıklıkla hissedilen duygulardan biri endişedir. Olumsuz duygular olumlu duygulardan güçlüdür.
  • Ortalama her gece iki saate yakın süreyle rüya görülür.
  • Erkekler rüyalarında daha gerilimli duygular yaşarlar.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25’inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların daha kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar