Rüyada Sarı Bot Almak Görmek

Admin - 2023

Rüyada Sarı Bot Almak varlıklı bir amire, dünyalığa gelecek fazlalığa, iyi işler yapacağına, getirisi yüksek işler yapacağına, sağlıklı bir ömre, sağlıklı yaşamaya, problemlerden uzak bir hayat süreceğine, yeminini tutmaya, paraya gelecek fazlalığa, memuriyette mertebeye yükseleceğine delalet eder. Bunlarla birlikte zalim bir yabancıya, rahatının bozulacağına, sağlığın tehlike altında olduğuna, korkuya işarettir. Kimi zaman da ulemalar : Bu rüya sıkıntıya düşerek hasret duyduğu hayra, zahmetle birlikte istediği mevkiye, uzun süren çabaların sonunda elde ettiği huzura, meşakkatle ümit ettiği şana yorulur.

Rüya Yorumları ile İlgili Özet Noktalar

  • Hastalık yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; fakat aynı aşamada dokunma ve maneviyatı hisseder.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla ilgili değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Rüyalarda en sık hissedilen olgulardan biri tasadır. Olumsuz hisler pozitif duygulardan baskındır.
  • Hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın yaklaşık ¼’ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadınlarda bu oran yüzde 50’dir.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25’inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar