Rüyada Mor Mont Görmek

Admin - 2024

Rüyada Mor Mont Görmek aşk hayatının yolunda olduğuna, iyi işler yapacağına, özlemi duyulan bir ilişkiye, yeminini tutmaya, varlıklı bir kimseye, emniyette olmaya, üne kavuşmaya, hayali kurulan bir birlikteliğe, üne ermeye, taleplerin gerçekleşeceğine işaret eder. Hoşnutsuz yorum olarak da düşmanlığını gizleyen yabancıya, sırların meydana çıkmasına, fenalık görmeye, yorulmaktadır. Kimi zaman da tabirciler : Bu rüya mağlubiyetten sonra kavuştuğu yüksek mertebeye, uğraşarak kavuştuğu şöhrete , cefa çekerek gözlediği galibiyete, meşakkatle özlediği başarıya işaret eder.

Görülen Rüyalar ile İlgili Temel Noktalar

  • Beynimiz kendiliğinden suratlar ortaya çıkaramaz. Rüyalarda gördüğümüz yüzler yaşantımızda gördüğümüz fakat anımsamadığımız yüzlerdir. Hepimiz yaşamımız boyunca çok sayıda yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız surat yeteneğine sahibiz.
  • Gözleri gören insanların 1/8’i rüyalarını renksiz görür, 7/8’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70`i hemcinsleridir. Kadında bu oran yüzde 50’dir.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli hisler yaşarlar.
  • Araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25’inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75`ininse `déjà vu` yaşadığını gösteriyor.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar