Rüyada Etimolojist Olmak Olduğunu Görmek

Admin - 2023

Rüyada Etimolojist Olmak Olduğunu Görmek aşk hayatının iyi gittiğine, anlayışlı insana, problemlerden arınmış bir hayat süreceğine, finansal yükü olan kimseden kurtulmaya, işte makama çıkacağına, karmaşadan uzak bir hayat sürdüreceğine, ticari getirisi yüksek girişimler gerçekleştireceğine, zengin bir memura, duygusal hayatın iyi olacağına, ferahlamaya delalettir. Kimi zaman da kötü niyetli bir tanıdık tarafından zarar görmeye, , sıkıntılı yaşama, değer düşmesine yorulur. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan ulemalar dediler ki: Bu rüya zahmetle hak edilen paraya, cefa çekerek ulaştığı daha çok kazanca, hatalarının ardından kavuştuğu beceriye, yenilgiden sonra hak edilen varlığa işaret eder.

Görülen Rüyalar ile İlgili Öz Bilgiler

  • Rahatsızlık yüzünden gözleri görmeyenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler resimli rüya göremez; ancak aynı aşamada koku ve duyguları hisseder.
  • Aşırı ruhsal problemleri bulunan insanlar dışında herkes rüya görür. Eğer rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Kör olmayan insanların 1/8’i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4`ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan tam renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Kobay hayvanlar ile yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç halidir. Vücut kımıldatılamaz.
  • Beynimiz vücudumuzun o sırada hissettiği şeyleri rüyalarda birleştirebilir.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha az sayıda ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.


Rüyalarınızı Paylaşın

Rüyalarınızı yorumlamamız için bize gönderin.
Yorumlar